You need to choose options for product.
files/titan-zx6000-_74853_co2247s_ttn_zx6000_74853_right_1_2.jpg
files/p1260914new.jpg
files/p1260917new.jpg
files/p1260922new.jpg
files/p1260921new.jpg
files/p1260930new.jpg
files/p1260911new.jpg
files/p1260925new.jpg
files/p1260927new.jpg
files/p1260919new.jpg
files/p1260918new.jpg
files/p1260923new.jpg
files/p1260915new.jpg
files/p1260931new.jpg
files/p1260913new.jpg
files/p1260916new.jpg
files/p1260929new.jpg
files/p1260928new.jpg
Toro Titan ZX5400 boast a 10 gauge fabricated deck and is powered by a powerful 23hp Kohler engine. Commercial features such as the ROPS system and the Hydro-Gear ZT3100 Transmission with pumps this mower is built to last.

| Manufacturer: | Toro Company |
|---|---|
| MPN: | 74862 |
| Condition | New |
| Shipping Options | Store Pickup / Delivery Only Call For Price |
| Arm Rest | Yes |
| Blade Engagement | Electric |
| Cutting Deck Type | Fabricated |
| Cutting Height | 1.5-4.5" |
| Cylinder Displacement | 747 cc |
| Deck Thickness | 10 gauge |
| Drive System | Forced Air-Cooled V-twin 4-cycle Vertical Shaft OHV |
| Engine Manufacturer | Kohler |
| Engine Cooling | Air |
| Engine Size | 23hp |
| Engine Type | 4-Stroke |
| Fuel Tank Volume | 5 Gal |
| Greaseable Spindle | Yes |
| Deck Size | 54 in |
| Grade | Semi-Commercial |
| Oil Filter | Yes |
| Productivity | Dual oversized Comfort Grip™ levers with hydraulic dampers |
| Seat Type | Standard |
| Speed Forward (mph) | 8.5 mph |
| Starting System | Electric Start |
| Tire Size Front | 13 x 5" Smooth |
| Tire Size Rear | 22 x 10" |
| Transmission Model | HG-ZT3100 w/ charge pumps, shock valves & heavy duty gears |
| Length | 77.3" |
| Width | 63 in deflector up/73.2 in deflector down |
| Height | 74 in ROPS Up/47 in ROPS down |
| Warranty | 3 year/ 300 hr limited |
| Sku |
| Price |
| Rating |
| Description |
You have no items in your shopping cart.