DR Power INV2200DMN Generator
Features:
  • Easy-grip handle
  • Lightweight design
  • Ultra-quiet
  • Integrated control panel
  • Economy mode
  • Generator status lights
  • Covered outlets
More Information
Manufacturer: DR Power Equipment
MPN: INV2200DMN
ConditionNew
Shipping OptionsStandard Delivery
Fuel Tank Volume1.2 gal
Generator Output (Max)2200W
Generator Power2200W
HP/CC80
Receptacles12V DC OUTLET , USB OUTLET , COVERED DUPLEX OUTLET: 120V, 20A
RPMVariable
Starting SystemElectric Start
Wattage2000 W