Add Product to Checkout To See Lowest Price
You need to choose options for product.
files/cp57057ben_01.jpg
files/cp57057ben_05.jpg
files/cp57057ben_06.jpg
files/cp57057ben_03.jpg
files/cp57057ben_08.jpg
files/cp57057ben_07.jpg
files/cp57057ben_02.jpg
files/cp57057ben_04.jpg
DR Power Equipment
This is the DR Power Pro XL575 self-feeding wood chipper that is designed to tackle branches up to 5.75 inches in diameter. This unit comes standard with electric start making the job easier while on the go.

| Manufacturer: | DR Power Equipment |
|---|---|
| MPN: | CP57057BEN |
| Condition | New |
| Shipping Options | Free Standard Delivery |
| Chipper Capacity | 5.75" |
| Engine Manufacturer | Briggs and Stratton |
| Engine Size | 13.5 |
| Hopper Size | 19" x 30.5" |
| Length | 41" |
| Width | 58" |
| Height | 68" |
| Warranty | Engine: 2 yrs Residential Use 1 Yr Commercial Use / Machine: 2 yrs Residential Use, 90 day Commercial |
| Sku |
| Price |
| Rating |
| Description |
You have no items in your shopping cart.