Add Product to Checkout To See Lowest Price
You need to choose options for product.
files/cp55047ben_01_1.jpg
files/cp55047ben_04_1.jpg
files/cp55047ben_05_1.jpg
files/cp55047ben_03_1.jpg
files/cp55047ben_08_1.jpg
files/cp55047ben_07_1.jpg
files/cp55047ben_06_1.jpg
files/cp55047ben_02_1.jpg
DR Power Equipment
This is the DR Power CP55047BMN self-feeding wood chipper that is able to power through branches up to 4.75 inches in diameter. This chipper is powered by an 11.5 HP Briggs and Stratton engine alongside having a 50 lb flywheel offering strong bites.

| Manufacturer: | DR Power Equipment |
|---|---|
| MPN: | CP55047BMN |
| Condition | New |
| Shipping Options | Free Standard Delivery |
| Chipper Capacity | 4.5'' |
| Engine Manufacturer | Briggs and Stratton |
| Engine Size | 11.5 hp |
| Hopper Size | 17" x 27" |
| Length | 79" |
| Width | 30.5" |
| Height | 50.5" |
| Sku |
| Price |
| Rating |
| Description |
You have no items in your shopping cart.