Add Product to Checkout To See Lowest Price
You need to choose options for product.
Sale
-40%
files/opc525-13.jpg
files/1000007835.jpg
files/opc525-12.jpg
files/opc525-14.jpg
files/opc525-10.jpg
Sale
-40%The Detail K2 (DK2) OPC524 kinetic chipper comes with a high-performance 7-horsepower Kohler Command Pro engine to chip through trees and branches up to 4 inches in diameter. This chipper comes with a 1-7/8 inch coupler and is able to be towed at speeds of up to 15 horsepower. (Not for highway towing)
Sale
-40%Unit is brand new never been used but has some fading from being on show room floor.
| Manufacturer: | DK2 |
|---|---|
| MPN: | OPC524 |
| Condition | New |
| Engine Manufacturer | Kohler |
| Engine Size | 7hp |
| Chipper Capacity | 4'' |
| Length | 91" |
| Width | 46" |
| Height | 30" |
| Warranty | 3-year KOHLER® engine and 1-year DK2 limited warranty |
| Sku |
| Price |
| Rating |
| Description |
You have no items in your shopping cart.