Add Product to Checkout To See Lowest Price
You need to choose options for product.
files/opc503_hero_with_violator.jpg
files/pg08-g0e.jpg
files/uvzk15vk.jpg
files/cv5jhneo.jpg
files/mjyylt8k.jpg
files/ug_e_qk.jpg
files/c3naw4jq.jpg
files/ielwlgve.jpg
files/u82zf7t.jpg
files/bolwdgei.jpg
files/fzlbj5ym.jpg
files/oc503_base_2.jpg
files/oc503_base_3.jpg
files/opc503_-_specifications.jpg
files/opc503_lifestyle_4.jpg
files/opc503_lifestyle.jpg
files/opc503_lifestyle_1.jpg
files/opc503_lifestyle_2.jpg
files/opc503_lifestyle_3.jpg
files/hqdefault_56_4.jpg
files/hqdefault_59_2.jpg
The DK2 OPC503 chipper shredder is designed with a 7 HP Kohler engine, ATV towable hitch and dual locking wheels. This unit offers a dual blade design and centrifugal force for deteriorating trees,branches,leaves and garden composting.

| Manufacturer: | DK2 |
|---|---|
| MPN: | OPC503 |
| Condition | New |
| Shipping Options | Standard Delivery |
| Chipper Capacity | 3'' |
| Engine Manufacturer | Kohler |
| Engine Size | 7hp |
| Length | 63" |
| Width | 32" |
| Height | 43" |
This chipper is just fantastic. Handles pretty much whatever you throw at it (within reason). I bought this because it's towable (though it uses a bizarre 1 7/8" ball) and has a Kohler engine. I tow this throughout my property behind my side-by-side and between it and the chainsaw I am able to get a helluva lot of work accomplished with no big brush piles laying around everywhere. Great investment.
| Sku |
| Price |
| Rating |
| Description |
You have no items in your shopping cart.