Add Product to Checkout To See Lowest Price
You need to choose options for product.
files/zt_s_54_h_r_1_3_1.jpg
files/zt_s_54_right_2.jpg
files/zt_s_54_h_l_3_1.jpg
files/zt_s_54_rear_2.jpg
files/zt_s_54_front_2_1.jpg
files/zt_s_54_left_2.jpg
files/img_20190226_150040473.jpg
files/img_20190226_150304692.jpg
files/img_20190226_150156104.jpg
files/img_20190226_150348890.jpg
files/img_20190226_150232435.jpg
files/img_20190226_150038376.jpg
files/img_20190226_150144239.jpg
files/img_20190226_150022879.jpg
files/img_20190226_150252497.jpg
files/img_20190226_150135468.jpg
files/img_20190226_150334154.jpg
files/img_20190226_150225341.jpg
files/img_20190226_150011811.jpg
files/img_20190226_150128408.jpg
files/img_20190226_150237461.jpg
files/img_20190226_150116469.jpg
files/img_20190226_150317391.jpg
files/img_20190226_150206492.jpg
files/img_20190226_150105040.jpg
files/preview_images/hqdefault_938f1086-6c50-4025-90aa-46928ce52f9d.jpg
The Columbia ZT series 54 inch Rider provides four-wheel steering control as well as zero-turn performance. Conquer steep, diverse terrain with this model.

| Manufacturer: | Columbia |
|---|---|
| MPN: | ZTS42KH |
| Condition | New |
| Shipping Options | Standard Delivery |
| Arm Rest | No |
| Cutting Deck Type | Stamped |
| Cylinder Displacement | 725cc |
| Drive System | Hydrostatic |
| Engine Manufacturer | Kohler |
| Engine Size | 24hp |
| Fuel Tank Volume | 2.8 Gallon |
| Greaseable Spindle | No |
| Deck Size | 54 in |
| Blades | 3 |
| Oil Filter | Yes |
| Positions | 8 |
| Seat Type | High Back |
| Spindle Material | Steel |
| Starting System | Electric Start |
| Tire Size Front | 13" x 5" - 6" |
| Tire Size Rear | 18" x 9.5" - 8" |
| Transmission Model | Dual Hydro-Gear EZT-2200 |
| Warranty | 3 Year Limited Warranty |
| Sku |
| Price |
| Rating |
| Description |
You have no items in your shopping cart.